ul. Miodowa 4, 32-588 Kraków 505-648-495 kontakt@promenadanieruchomosci.pl

Droga medyczna marihuana w Minnesocie

O tym, że legalizacja leczniczej marihuany nie musi wcale rozwiązywać wszystkich problemów osób, które potrzebują takiego wsparcia, przed dwoma miesiącami mieli okazję przekonać się pacjenci zamieszkujący amerykański stan Minnesota.

Medyczne działania marihuany Po długiej batalii toczonej przez chorych i ich najbliższych oraz przez lekarzy, w Minnesocie weszło w życie prawo pozwalające na medyczne wykorzystanie tego środka. Co warte podkreślenia, nowe przepisy nie ograniczają się do regulacji zasad, w oparciu o które substancja ma być stosowana. Określają również cenę medycznej marihuany i okazuje się, że generują kolejne problemy. Choć nowe prawo obowiązuje dość krótko, już teraz nie można nie dostrzec tego, że marihuana medyczna jest zbyt droga. O tym, jak poważny jest problem, może świadczyć choćby to, że znaczna część pacjentów domaga się… powrotu do tych przepisów, które sprawiały, że ta cenna substancja mogła być nabywana jedynie w sposób nielegalny.

O tym, że problem jest poważny świadczy również to, że bardzo często o medycznej marihuanie mówi się jako o jedynym sposobie wspomagania terapii osób cierpiących z powodu bardzo silnego bólu tak charakterystycznego dla wielu schorzeń przewlekłych. W przypadku niektórych pacjentów miesięczny koszt terapii okazuje się wydatkiem sięgającym od siedmiuset do nawet dwóch tysięcy dolarów. Jedna fiolka leczniczej marihuany to koszt około 130 dolarów. O tym, że nie jest to mało niech świadczą choćby ceny obowiązujące w Colorado – stanie, w którym dopuszczalne jest legalne stosowanie marihuany nie tylko w celach medycznych, ale również rekreacyjnych. Tam koszt zakupu jednej fiolki wynosi 80 dolarów, różnica jest więc niemożliwa do zakwestionowania. Okazuje się zatem, że nawet legalizacja medycznej marihuany nie jest rozwiązaniem wszystkich problemów.

Nasiona konopii