ul. Miodowa 4, 32-588 Kraków 505-648-495 kontakt@promenadanieruchomosci.pl

Kwasy omega 3 oraz omega 6 w oleju konopnym

Sięgając po olej konopny można oczekiwać, że w jego składzie znajdują się pozytywnie działające na nasz organizm kwasy tłuszczowe omega 3 oraz omega 6.

Skład oleju konopnego Mają one świetny wpływ na pracę naszego organizmu. Są one niezbędne dla funkcjonowania, ale niestety przez nasz organizm nie mogą być stworzone, dlatego rzeczą konieczną będzie ich dostarczenie z pożywieniem. Prowadzi się obecnie różne badania, które pokazują, że warto uzupełniać ich poziom w organizmie, ponieważ mają one na niego zbawienny wpływ. Biorą udział w wielu życiowych procesach i ich rola jest naprawdę znacząca. Można tutaj wspomnieć przynajmniej kilka takich ważnych kwestii - mają one pozytywne działanie, gdy chodzi o dobry cholesterol, który dzięki nim powinien być podwyższony. Jednocześnie można oczekiwać, że poprawią pracę układu naczyniowego i będziemy mniej narażeni na choroby serca - to taki dodatek, który będzie miał wpływ na pracę układu nerwowego oraz naszego mózgu. Dzięki tym kwasom można oczekiwać, że nasz wzrok będzie mniej narażony na problemy a jednocześnie mózg będzie funkcjonował lepiej - są bardzo ważne dla naszej gospodarki hormonalnej.

Kwasy omega 3 i omega 6 Nie można zapominać, że właśnie dzięki nim dobrze funkcjonuje - spożywając kwasy tłuszczowe w oleju konopnym regularnie przez kilka tygodni można oczekiwać, że stan naszej skóry będzie lepszy, jest on bowiem jak balsam. Gdy terapię przeciągnie się na kilka miesięcy to zdecydowanie lepiej wyglądać będą nasze włosy, wzmocnią się również paznokcie. - pozytywnie działają one również na nasze stawy, ponieważ dzięki tym kwasom są one wzmocnione i raczej nie pojawiają się stany zapalne. Można również walczyć dzięki nim z problemami, które ogólnie określa się jako reumatyzm. - kwasy tłuszczowe dla osób, które się odchudzają są raczej zmorą. Ale nie gdy chodzi o nienasycone omega 3 oraz omega 6. Akurat po nie warto sięgać, ponieważ stabilizują poziom glukozy we krwi i działają pozytywnie na walkę ze złymi kwasami tłuszczowymi, same nie odkładają się w ramach tkanki tłuszczowej. - jeśli będzie się stosować olej konopny to kwasy tłuszczowe w nim zawarte powinny nam zagwarantować lepszą odporność.

Nasiona konopii