ul. Miodowa 4, 32-588 Kraków 505-648-495 kontakt@promenadanieruchomosci.pl

Ciekawe fakty o marihuanie

Marihuana jest takim środkiem, wokoło którego narosło przez lata masę różnych mitów, które są stale powtarzane i to przez zwolenników jak i przeciwników tego produktu.

fakty i mity o marihuanie Okazuje się jednak, że fakty prawdziwe, które dotyczą marihuany są naprawdę zaskakujące i dają nam wiele ciekawych informacji. Trzeba zauważyć, że marihuana oraz piwo to rodzeństwo. Okazuje się, że konopie oraz chmiel pochodzić będą z tego samego rzędu różowców i dodatkowo należą do grupy roślin konopiowatych.

Prowadzone badania wykazują, że trawka jest mniej szkodliwa niż spożywany w takiej samej ilości alkohol czy tytoń. Dlatego wiele środowisk walczy o to, by marihuana była dostępna powszechnie między innymi w formie medycznej. Mało osób wie, że w Stanach Zjednoczonych nadal prowadzi się stałą walkę o to, by marihuana była legalna a na terenie Alaski jest to środek legalny już od 40 lat.

Podobnie jest w przypadku Korei Północnej, gdzie nie ma problemu, by kupić trawkę a dodatkowo jest to środek, który nigdy nie był tam traktowany jako narkotyk. Jeśli chodzi o władze USA to ciągle starają się one walczyć z legalizacją trawki. Jednak okazuje się, że nawet George Washington na swojej farmie prowadził stałe uprawy tej rośliny. W wieku XXI jako pierwszy na legalizację marihuany zdecydował się Urugwaj, gdzie obecnie można ją bez obaw spożywać, hodować czy sprzedawać i nie będą się z tym wiązały żadne konsekwencje. Jeśli chodzi o syntetyczne formy marihuany to pierwszy taki produkt przygotowany był przez wojsko USA.

Substancja ta została nazwana jako Dimetyloheptylopiran i miała silne działanie, zdecydowanie silniejsze niż THC, i utrzymywało się nawet przez trzy dni. Obecnie ten produkt powszechnie uznany jest już za szkodliwy i dlatego mamy go zakazanego praktycznie na całym świecie, także w naszym kraju, gdzie go nie dostaniemy

Nasiona konopii