ul. Miodowa 4, 32-588 Kraków 505-648-495 kontakt@promenadanieruchomosci.pl

Historyczna oś czasu medycznej marihuany - znaczące lata, które wpłynęły na istnienie marihuany

Wnioski: Od prehistorycznych przodków, przez współczesnych ludzi, po uczonych badaczy medycznych, konopie indyjskie widziały wiele doniosłych dni, ludzi i wydarzeń, które odegrały ważną rolę w dzisiejszym świecie. Od rośliny znalezionej w środowisku naturalnym do medycznego środka leczniczego, prześledź początek magicznej marihuany już w 200 r. p.n.e. Egipskie mumie, Arabowie, chińscy filozofowie, Persowie, hinduscy święci i rzymscy naukowcy docenili zalety tej rośliny. Teraz twoja kolej, by zrobić to samo, przygotuj się!

Historia marihuany to fascynująca oscylacja wykorzystania i zakazów, którą każdy entuzjasta chciałby poznać. Obecny status marihuany jest częściowo wygodny dla użytkowników, ale wszyscy wiemy, że nie był taki sam przez te wszystkie lata.

Od pierwszych wzmianek o marihuanie do dnia dzisiejszego, czyli do ery legalnych programów medycznej marihuany, było kilka ważnych dat, wydarzeń i osób, które przyczyniły się do powstania historii medycznej marihuany. Lecznicze zastosowania marihuany zostały docenione przez naszych przodków, a co ciekawe, przez cały świat.

Ale zanim przejrzymy oś czasu znaczących lat, które sprawiły, że marihuana stała się tym, czym jest dzisiaj, porozmawiajmy o marihuanie!

SPIS TREŚCI

  • Czym są konopie?
  • Średniowieczna oś czasu medycznej marihuany - od 2900 r. p.n.e. do 100 r. p.n.e.

Co to jest marihuana?

Szczerze mówiąc, nie ma osoby dorosłej, która nie wiedziałaby nic o marihuanie! Większość dorosłych mieszkańców Stanów Zjednoczonych słyszała coś związanego z marihuaną; dobrego, złego lub brzydkiego, cokolwiek!

W rzeczywistości, większość dorosłych ludzi próbowała marihuany, a ci, którzy spróbowali, nie mogą tego żałować!

Dlaczego więc próbuję tutaj zdefiniować marihuanę?

Powód jest oczywisty! Istnieje wiele terminów, które mogą zdezorientować czytelników. Kiedy w tym artykule mówię o historii konopi, mam na myśli cały gatunek konopi. Mogę też używać zamiennie terminu marihuana.

Chcę jednak, abyście zrozumieli, że konopie to nie marihuana. Konopie to rodzaj, który obejmuje Sativa, Indica, Ruderalis i Hybrydy jako gatunki. Konopie są jedną z hybryd Sativy, która jest również bogatą częścią historii konopi.

Zacznijmy od historii!Średniowieczna oś czasu medycznej marihuany - od 2900 r. p.n.e. do 100 r. p.n.e.

2900 P.N.E. ma znaczący wpływ na historię marihuany, ponieważ to właśnie w tym roku pojawiły się pierwsze wzmianki o marihuanie. Uważa się, że chiński cesarz, Fu Hsi, albo zamówił, albo sam wymyślił znak dla konopi w chińskim alfabecie.

W 2737 P.N.E.chiński cesarz Shen Nung, który jest również nazywany Ojcem Medycyny, jako pierwszy dostrzegł lecznicze właściwości marihuany i zawarł lecznicze fakty dotyczące konopi w swojej historycznej książce o medycynie. Nie ma jednak żadnych dowodów na potwierdzenie tego faktu. Odkrył on również lecznicze właściwości żeń-szenia.

img src: antiquecannabisbook

Jednak pierwsze odniesienie do czegoś, co zostało napisane na temat medycznej marihuany jest zapisane w Chińskiej Farmakopei zwanej Rh-Ya, która została znaleziona w 1500 P.N.E.. Nie ma żadnej historii marihuany, która byłaby zapisana wcześniej. Kiedy odkryto mumię faraona Ramzesa II, który zmarł w 1213 r. p.n.e., ślady marihuany w szczątkach potwierdziły stosowanie marihuany w okresie 1213 r. p.n.e. w Egipcie.

W kilku innych mumiach znaleziono ślady marihuany, co sugerowało powszechne stosowanie marihuany w Egipcie w czasach starożytnych.

Bhang, indyjski napój z konopi, jest wspomniany w kilku indyjskich pismach świętych, w tym w Atharvaveda (1500 p.n.e.-1000 p.n.e.) i Rigveda (1700 p.n.e.-110 p.n.e.). Te naukowe pisma określają konopie jako roślinę leczniczą, która łagodzi niepokój i ból. Rząd indyjski nigdy nie uregulował kwestii używania marihuany i nawet dzisiaj ludzie piją Bhang tak swobodnie jak każdy inny napój, szczególnie podczas świąt.

W 700 P.N.E. Venidad, święty tekst ze starożytnej Persji, wymienia konopie jako jedną z najważniejszych spośród 10 000 roślin leczniczych. Zoroaster, założyciel Zoroastrianizmu rzekomo napisał Zend-Avesta, święty tekst, który zawiera Venidad jako jeden z jego tomów. Hinduskie Wedy mają głęboki wpływ na te religijne skrypty.

Ajurweda, nauka medycyny Hindusów, odgrywa znaczącą rolę w opisywaniu historii leczniczej marihuany. W 600 r. p.n.e. Indianie używali marihuany do leczenia kilku dolegliwości zdrowotnych, w tym bólu, dyzenterii, gorączki, bezsenności, senności itp. Ajurwedyjski system leczniczy Sushruta Samhita napisany w 600 P.N.E. wspomina szczegółowo o korzyściach płynących z konopi. Tekst ten wymienia również konopie jako lek na trąd.

W 200 P.N.E.Grecy stosowali konopie medyczne w leczeniu bólu ucha, stanów zapalnych i obrzęków.

Starożytna oś czasu medycznej marihuany - od 1 r. n.e. do 1900r. n.e.

W 1 ADzbiór przepisów na leki pióra Pen Ts'ao Ching przedstawia marihuanę jako silną roślinę do stosowania w leczeniu ponad 100 schorzeń, w tym reumatyzmu, podagry, malarii itp.

W latach 50-70 n.e. Pedanius Dioscorides, grecki lekarz służący w armii rzymskiej, napisał 5-tomową książkę o medycynie, która stała się tekstem referencyjnym dla wszystkich współczesnych farmakopei. Dioscorides określił konopie jako kannabis w swojej książce i opowiedział o tym, jak roślina ta jest przydatna w produkcji soku, który łagodzi ból ucha i poskramia potrzeby seksualne.

W 79 r. n.e. Pliniusz Starszy, rzymski uczony, który napisał Naturalis Historia , w swojej książce medycznej zawarł informację o terapeutycznych właściwościach konopi w leczeniu przykurczonych stawów, podagry i przewlekłego bólu.

img src: wikipedia

Jedynym w swoim rodzaju faktem na temat medycznej marihuany i prawdopodobnie dziwnym zwrotem w historii marihuany jest to, że w AD 200chiński chirurg Hua T'o stosował marihuanę i żywicę jako środek znieczulający podczas wykonywania przeszczepów, resekcji, laparotomii i torakotomii. W 800 r. n.e . islamski lekarz ze świata arabskiego przepisywał marihuanę na różne choroby, w tym przewlekły ból, migrenę, syfilis itp. Jednak w tym samym wieku, inny arabski lekarz ostrzegał przed skutkami ubocznymi stosowania marihuany. Kiedy w 1500 r. islam rozprzestrzenił się w Indiach , muzułmańscy lekarze zauważyli, że marihuana jest środkiem tłumiącym popęd płciowy i zaczęli ją stosować w celu zmniejszenia seksualności u mężczyzn.

Chińczycy byli już świadomi działania konopi, ale rozwinęli swoje badania nad tą rośliną i wymyślili więcej zastosowań leczniczych tej rośliny. Bencao Gangmu Materia Medica, tekst medyczny napisany przez Li Shizhen, opisuje marihuanę jako skuteczny środek na nudności, infekcje i krwotoki w 1578roku.

W 1611 r. , kilka lat po kolonizacji Ameryki przez Brytyjczyków, osadnicy z Jamestown przywieźli konopie do USA. Popularność produktów na bazie konopi wzrosła gwałtownie w okresie kolonialnym do tego stopnia, że rząd nakładał kary na obywateli za nieprodukowanie konopi.

Robert Burton, uczony z Oksfordu, napisał w 1621r. popularną książkę o depresji " The Anatomy of Melancholy ", w której zasugerował korzyści płynące z zastosowania marihuany w leczeniu depresji .

W 1652 roku , znany brytyjski zielarz Nicholas Culpeper napisał o leczniczych właściwościach konopi w leczeniu stanów zapalnych, bólu, podagry, przewlekłego bólu bioder i stawów, itp. w swojej książce zatytułowanej The English Physitian.

W latach od AD 1745 do 1824 wielkie głowy państw, takie jak George Washington i Thomas Jefferson, uprawiały konopie z powodu zainteresowania leczniczymi właściwościami rośliny. Obaj przywódcy mieli

Podczas swojej wyprawy inwazyjnej do Egiptu, Napoleon miał zespół naukowy, który przywiózł marihuanę do Francji z Egiptu w ... 1799 AD. Zespół ten zbadał medyczną marihuanę, aby potwierdzić jej właściwości lecznicze, po czym konopie stały się popularnym dodatkiem leczniczym w zachodniej medycynie.

Dr W. O'Shaughnessy, brytyjski chirurg wojskowy, który służył w Indiach, ponownie wprowadził medyczną marihuanę do Wielkiej Brytanii w 1842 roku. Wiadomo, że w czasach wiktoriańskich marihuana była popularna wśród kobiet w leczeniu bólów menstruacyjnych. W rzeczywistości, sama królowa Wiktoria używała medycznej marihuany do łagodzenia skurczów miesiączkowych. Oprócz bólów menstruacyjnych, marihuana była również używana do leczenia epilepsji, skurczów mięśni, tężca, wścieklizny i reumatyzmu.

W 1840 r. dr Jacques-Joseph Moreau, francuski psychiatra, szczegółowo zbadał działanie konopi i stwierdził, że marihuana jest doskonałym lekarstwem na bóle głowy, bezsenność i brak apetytu. W kolejnych latach, marihuana stała się uznanym lekiem w Europie.

Historyczny moment dla stosowania marihuany w Ameryce nastąpił w 1850 roku. W tym roku marihuana weszła do amerykańskiej farmakopei. Legalne stało się przepisywanie medycznej marihuany na różne dolegliwości zdrowotne, takie jak czerwonka, cholera, tyfus, tężec, wścieklizna, uzależnienie od opiatów, wąglik, trąd, podagra, nietrzymanie moczu, nadmierne krwawienie menstruacyjne, itp.

W roku 1889 AD , Dr. E.A.Birch mówił o użyciu marihuany do kontroli nadużywania opiatów w jednym z najbardziej zaufanych czasopism, The Lancet.

Słowa końcowe

Nie wiem, czy powinienem był uwzględnić późniejsze lata XX wieku, ale naprawdę chciałem, aby nie było to częścią historii. To jest historia marihuany! Wszystko, co wydarzyło się po zakończeniu XIX wieku, wciąż wydaje się świeże w umysłach entuzjastów marihuany. Co więcej, w ostatnim stuleciu nastąpił gwałtowny spadek pozytywnego nastawienia ludzi do konopi, co sprawiło, że marihuana stała się czarnym charakterem.

W XX wieku wydarzyło się wiele rzeczy, które omówimy w innym artykule. Historia medycznej marihuany jest bogata, a stopniowy wzrost jej zastosowania w medycynie jest dowodem na to, że ludzie byli wtedy bardziej subiektywni, w przeciwieństwie do dzisiejszych czasów, gdzie wszystko musi być albo białe, albo czarne. Marihuana jest czymś, co leży w szarości i musi być używana w sposób odpowiedzialny, aby cieszyć się jej korzyściami.

Zostań z nami, aby dowiedzieć się, w jaki sposób marihuana stała się nielegalna i weszła do amerykańskiej farmakopei!
Nasiona konopii