ul. Miodowa 4, 32-588 Kraków 505-648-495 kontakt@promenadanieruchomosci.pl

Jak długo trzeba czekać, aby marihuana wydostała się z twojego organizmu?

Wyciągnij wnioski: Jeśli pracujesz w biurze lub jesteś sportowcem, cieszenie się sesją palenia trawki po pracy może czasami wywoływać niepokój z powodu testów na obecność narkotyków. Czy to nie neguje całego sensu sesji palenia trawki? Myśl o strasznym teście na narkotyki jest zawsze obecna w twojej podświadomości. Ale co jeśli powiem ci, że możesz dowiedzieć się jak i kiedy marihuana opuszcza twój system! Nauka o tym może pomóc Ci zaplanować sesje palenia w taki sposób, abyś mógł się dobrze bawić i nie stracił pracy.

Jeśli pracujesz w dziedzinie medycyny, sportu lub prawa i lubisz sesje z trawką po pracy, a twoje miejsce pracy ogłosiło losowe testy na obecność narkotyków. Prawdopodobnie masz bardzo dobry powód do niepokoju, a wiesz, jak długo trwa, zanim marihuana wydostanie się z twojego organizmu?

Jak już pewnie wiesz jak marihuana wywołuje swoje efektyczyli w skrócie THC (główny związek odpowiedzialny za wytwarzanie efektu haju), zanika w ciągu kilku godzin, ale jego ślady pozostają w twoim organizmie. To może potrwać tygodnie, a nawet dłużej spłukać się w pełni z systemu.

Testy narkotykowe mogą wykryć nawet mniejszy poziom THC i narazić Twoją pracę na niebezpieczeństwo!

W tym poście przyjrzymy się, jak długo joint pozostaje w Twoim organizmie. Przedstawione liczby są z grubsza szacunkowe, ponieważ wiele czynników odgrywa różne role w wypłukiwaniu THC z organizmu.

SPIS TREŚCI

 • Przegląd:
 • Co jest badane?
 • Jak długo marihuana pozostaje w Twoim organizmie?
 • Rodzaje testów:
 • Kalkulator Testów Narkotykowych
 • Czynniki, które wpływają na to, jak długo marihuana pozostaje w organizmie
 • Conclusion:

Przegląd:

Palenie marihuany po raz pierwszy zajmie 3 dni, aby całkowicie pozbyć się jej z Twojego organizmu. Osoby często palące mogą spodziewać się 5-7 dniowego okna wykrywalności. A potheads, którzy palą jednego lub więcej niż jednego jointa w ciągu dnia będą wykazywać pozytywne wyniki testów narkotykowych przez ponad 30 dni.

Ogólnie rzecz biorąc, czas wykrycia zioła może się różnić w przypadku większego spożycia i częstego używania.

Co jest badane?

Okna wykrywające trawkę sprawdzają obecność związku zmieniającego umysł, którym jest THC (delta-9-THC).

Po spożyciu marihuany, składniki nie będące THC nie pozostaną w organizmie przez dłuższy okres czasu. Ale THC rozpada się na kilka nieaktywnych metabolitów, nie dając doświadczenia haju. Okna testowe na trawkę mają tendencję do sprawdzania tych nieaktywnych metabolitów THC.

Te rozłamy THC mogą występować w co najmniej 80 różnych metabolitach. Metabolity te są przechowywane w tłuszczach i są eliminowane z organizmu poprzez kał i mocz. Tak więc, badanie moczu działa również jako idealny składnik testu narkotykowego.Jeśli stężenie jest równe lub wyższe od wartości granicznej, wynik testu będzie "wykryty", "obecny", "przypuszczalnie pozytywny" lub "pozytywny". Jeśli narkotyk nie jest obecny lub jego stężenie jest poniżej punktu odcięcia, test zostanie oznaczony jako "niewykryty", "nieobecny" lub "negatywny".

Jak długo marihuana pozostaje w Twoim organizmie?

Niektóre metabolity THC są eliminowane w ciągu 20 godzin w postaci półtrwania. Podczas gdy niektóre są eliminowane w ciągu 10 do 13 dni.

Jeśli jesteś nieregularnym użytkownikiem trawki, możesz oczekiwać, że okno wykrywalności trawki będzie trwało 10 dni (w zależności od poziomu używania). Regularni palacze mogą oczekiwać, że wykrywalność będzie pozytywna przez 45 dni po ostatnim użyciu. Ostatni, ale nie najmniej, ciężki palacz może spodziewać się okresu 90 dni.

Ponadto, konkretny test narkotykowy może wykryć obecność narkotyku nawet jeśli nie używasz go od kilku miesięcy. Oczywiste jest jednak, że czas wykrycia może się różnić w zależności od ilości spożycia i okresu palenia.

Rodzaje Testów:

Jak już omówiliśmy metody testowania, które szukają produktów ubocznych, czyli metabolitów THC. Wykrywa się je za pomocą kilku metod badawczych, do których należą: krew, mocz, włosy i ślina.

Badanie moczu: Jak długo marihuana pozostaje w moczu?

Jest to najbardziej powszechna i precyzyjna forma testowania trawki. Wyniki mogą być pozytywne przez około 3 do 45 dni. Nazywane jest również analizą moczu lub badaniem moczu na obecność narkotyków (UDS) oraz testem sikania.

Według Kliniki Mayo raporty,

 • Sporadycznych użytkowników może mieć okno wykrywania chwastów 3 dni.
 • Umiarkowani użytkownicy będą posiadać pozytywne wyniki chwastów do 5 dni.
 • Regularny palacz do 10 do 15 dni.
 • Heavy User(więcej niż raz dziennie) może spodziewać się limitu czasu ponad 30 dni.

Badanie moczu lub nazywanie go po prostu testem moczu wykrywa THC-COOH. Jest to produkt uboczny trawki. Badanie moczu jest najpopularniejszym sposobem na marihuanę, ponieważ jest tańsze i przyzwoicie przyswaja precyzyjne wyniki.

Badanie krwi: Jak długo marihuana pozostaje w twojej krwi?

Zazwyczaj, po spożyciu marihuany, twoje ciało filtruje ją z krwi szybciej niż z moczu. Dlatego też czas wykrycia trawki we krwi wynosi od 1 do 2 dni. Parametry ulegają zmianie u osób intensywnie używających marihuany wraz ze wzrostem ilości wdychanych substancji.

W momencie palenia trawka dostaje się do krwiobiegu, co sprawia, że badanie krwi jest skuteczne przez 24 do 72 godzin. Jest to również powód, dla którego jest on powszechnie stosowany przy wypadkach, urazach i śledztwach DUI.

W przeciwieństwie do znalezienia jakichkolwiek produktów ubocznych marihuany, test krwi szuka samego THC.

Badanie mieszków włosowych: Jak długo marihuana pozostaje we włosach?

Mieszek włosowy jest również elementem, który może wykryć trawkę. Ale chociaż jest ono przydatne dla okazjonalnych palaczy, nie jest tak pomocne, jak dla nałogowych palaczy. Z 90-dniowym oknem wykrywania, dostaje się do mieszków włosowych przez maleńkie naczynia krwionośne.

Badanie włosów, znane również jako analiza włosów, wymaga najnowocześniejszego sprzętu, co sprawia, że bardziej preferowane jest badanie moczu lub krwi.

Badanie śliny: Jak długo marihuana pozostaje w Twojej ślinie?

Okres wykrywalności marihuany w ludzkich płynach lub ślinie jest bardzo krótki. W przypadku okazjonalnych użytkowników, czas wykrycia może wynosić 24 godziny, podczas gdy w przypadku ciężkich użytkowników może to być do 72 godzin lub więcej.

Kalkulator testu narkotykowego

Możesz użyć kalkulator testu narkotykowego podany poniżej, aby sprawdzić prawdopodobieństwo przejścia lub nie przejścia testu na wykrywanie chwastów.

ROZPOCZNIJ OBLICZENIA

Czynniki, które wpływają na to, jak długo marihuana pozostaje w organizmie

Wiele czynników odgrywa rolę w przedłużaniu (lub nawet czyszczeniu) wykrywania trawki w organizmie człowieka. Czynniki takie jak wiek, płeć, szybkość spożycia, dawka THC i wskaźnik masy ciała (BMI) mogą mieć wpływ na wyniki. Przyjrzyjmy się niektórym czynnikom, które wpływają na wykrywanie okienek z marihuaną.

Dawka THC:

Ilość spożywanego THC może znacząco wpłynąć na czas wykrywania chwastów. Oznacza to, że częste stosowanie marihuany prawdopodobnie zajmie więcej czasu, aby opuścić organizm. Każda marihuana nie zawiera takiej samej ilości THC, co prowadzi do drugiego punktu, że wyższa potencja THC może nawet odgrywać ważną rolę w pokazywaniu poziomu THC w naszym systemie.

Tkanka tłuszczowa:

 • Ciało rozkłada THC na kilka nieaktywnych metabolitów, które są przechowywane w komórkach tłuszczowych.
 • Więcej tkanki tłuszczowej lub BMI (Body Mass Index) oznacza dłuższy okres wykrywania.
 • Chudsza tkanka tłuszczowa oznacza krótszy okres wykrywalności.

Nawodnienie:

 • Odwodnienie prowadzi do wzrostu stężenia THC w organizmie.
 • Natomiast bycie nawodnionym również skutkuje takim samym wynikiem testu narkotykowego.

Ćwiczenie:

Ćwiczenie zwiększyłoby szanse na pozytywny wynik. Ponieważ THC jest przechowywany w komórkach tłuszczowych dostaje zwolniony podczas spalania, co prowadzi do większej ekspozycji THC w krwiobiegu.

Wnioski:

W przeciwieństwie do testów na alkohol, które mogą być mierzone na poboczu drogi za pomocą alkomatu, wiarygodne wykrywanie marihuany są wciąż w fazie rozwoju, aby precyzyjnie określić spożycie trawki. Doprowadziło to również do wielu problemów związanych z marihuaną w stanach w całych Stanach Zjednoczonych.

Istnieje wiele zestawów testów THC lub szybkich testów narkotykowych, aby ułatwić wykrywanie chwastów w organizmie. Wreszcie, można aspekt THC pozostać w systemie przez 10-30 dni.
Nasiona konopii