ul. Miodowa 4, 32-588 Kraków 505-648-495 kontakt@promenadanieruchomosci.pl

Medyczna marihuana w Australii i Chorwacji

Na terenie Australii od roku 1965 mamy takie same przepisy, które cały czas nie pozwalają na posiadanie, hodowanie czy stosowanie marihuany.

Legalizacja marihuany Obecnie jednak rząd myśli nad zmianą przepisów, by wprowadzić ten produkt na rynek medyczny. Działania, które mają na celu zalegalizowanie THC w formie medycznej już się tam rozpoczęły. Według ministra zdrowia z Australii wszystko przygotowane jest dlatego, że kierują się potrzebami osób, które cierpią na przewlekłe choroby. W ostatnim czasie minister nawet prywatnie stara się angażować w rozmowy z osobami, które cierpią na stwardnienie rozsiane albo przyjmują chemioterapią. Z relacji tych osób wynika, że stosowanie marihuany medycznie dałoby im podniesioną jakość życia. Nie musieliby także szukać dla siebie nielegalnych dróg jej pozyskiwania. Ma być przygotowane prawo, które pozwoli na hodowanie oraz rozprowadzanie marihuany, wśród osób, które rzeczywiście będą tego potrzebowały. Powinno się ją wykorzystywać na miejsca, tak by niwelować odczuwanie bólu. Chodzi również o łagodzenie padaczki u dzieci.

Eksport THC W dalszych planach mówi się także, że THC zacznie być eksportowane do innych krajów. Minister zaznacza, że wprowadzenie poszczególnych regulacji uzależnione jest także od tego jakie będzie podejście poszczególnych stanów. Medyczna marihuana legalna w Chorwacji Od 15 października bieżącego roku medyczna marihuana jest już legalna na terenie Chorwacji. Został określony konkretny sposób terapii jak i choroby, w których będzie zalecane używanie tego produktu. Wysiłki, które zmierzały do legalizacji marihuany były powiązane z kampaniami, które rozpoczęto, by ulżyć takim osobom, które są przewlekle chore. Nadal jednak samodzielna hodowla będzie zakazana. Okazuje się, że prowadzone hodowle były właśnie początkiem dyskusji o tym, by THC wprowadzić legalnie na rynek medyczny. W tej chwili poszczególne osoby, które są chore na konkretne schorzenia mogą się decydować na stosowanie marihuany w postaci specjalnych farmaceutyków, które zawierają THC oraz przygotowanego specjalnie oleju z konopi. Miesięcznie do zastosowania jest 0,75 g THC, które zostaje wydane pacjentowi na podstawie specjalnego zalecenia lekarskiego. Zamówienie na marihuanę jest realizowane w aptekach po przedstawieniu odpowiedniej recepty. Chorwacja stara się także wspierać marihuanę leczniczą w przypadku tych chorób, w których jest szczególny ból. Na liście jest nowotwór, AIDS czy stwardnienie rozsiane.

Nasiona konopii