ul. Miodowa 4, 32-588 Kraków 505-648-495 kontakt@promenadanieruchomosci.pl

Coś więcej o konopiach

Jeśli ktoś szuka dla siebie sposobu na lepsze trawienie i poprawę przemiany materii to może się okazać, że właśnie konopie będą dla takiej osoby dobrym rozwiązaniem.

Konopie na trawienie Przez długi czas to jakie znaczenie dla organizmu może mieć konopia było niedoceniane, ponieważ traktowano ten produkt wyłącznie jako używkę, która jest nielegalna. Natomiast jak się okazuje nasiona konopii mają w sobie bardzo wiele dobrych substancji, a nie znajduje się tam THC, które działa psychoaktywnie. W związku z tym nie ma żadnych obaw o zdrowie, gdy sięgnie się po taki właśnie produkt. Natomiast skład ich jest taki, że można mówić o ich pozytywnym działaniu. Żywność, która powstaje na bazie konopi to przede wszystkim bogactwo składników, które są całkowicie naturalne. Znajdziemy tam wiele białka oraz zdrowych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Do tego należy oczywiście wspomnieć masę mikro i makroelementów, które w każdym zakresie mogą pozytywnie działać na pracę naszego organizmu.

Jeśli chodzi o nienasycone kwasy tłuszczowe to dzięki nim olej konopny może być stosowany jako produkt, który będzie zwiększał odporność, może działać na starzenie się skóry oraz poprawia pracę układu sercowo- naczyniowego. Badania wykazują, że również kwas linolowy ma pozytywny wpływ, ponieważ chroni przed łuszczycą, a także zatrzymuje procesy starzenia się skóry. Można mówić o wielu zaletach oleju konopnego. Dzięki kwasom tłuszczowym będzie wzmacniał układ sercowy, przez białko będzie uzupełniał te aminokwasy, których nasz organizm nie wytwarza. Poza tym błonnik, który skutecznie oczyszcza jelita. Liczba pozytywnie działających na nasz organizm składników jest tam naprawdę bardzo duża. Dzięki temu składnikowi można regenerować komórki i tkanki w organizmie i będzie się dało zwalczyć nowotwory. Jeśli dodatkowo będzie się sięgać po herbatkę konopną to można oczekiwać na jej uspokajający charakter, dlatego na pewno będzie na nas pozytywnie działać.

Nasiona konopii