ul. Miodowa 4, 32-588 Kraków 505-648-495 kontakt@promenadanieruchomosci.pl

Spóźnienie kosztowało prawie 400 firm z branży konopi indyjskich utratę licencji

Tak jak ludzie myśleli, że USA stopniowo staje się postępowym narodem w kwestii Marihuanyorganizacja stanowa zawiesza setki licencji na biznes związany z marihuaną. Oto dlaczego...

1 listopada, w piątek, Bureau of Cannabis Control (BCC) wydało zawiadomienia o zawieszeniu 394 biznesów marihuanowych. Istotą zawiadomienia było to, że wszystkie te firmy muszą wstrzymać wszystkie operacje biznesowe, dopóki ich licencje nie zostaną przywrócone. Wśród nich znalazły się firmy kurierskie, dystrybutorzy, zwykli sprzedawcy detaliczni i małe sklepy. Rzecznik Biura potwierdził, że nie mogą one prowadzić działalności, dopóki nie przejdą niezbędnego szkolenia i akredytacji w zakresie systemu śledzenia.

W środę, 6 listopada, liczba zawieszonych licencji spadła z 394 do 385, w tym:

  • 63 sprzedawców detalicznych marihuany
  • 61 firm zajmujących się dostarczaniem marihuany
  • 47 małych firm
  • 185 dystrybutorów
  • 29 dystrybutorów transportowych

SPIS TREŚCI

  • Powód zawieszenia:

The Reason Behind the Suspensions:

Alex Traverson, który jest rzecznikiem BCC powiedział, że problem polega na tym, że wszystkie te firmy miały wystarczająco dużo czasu, aby ukończyć obowiązkowe kroki śledzenia i śledzenia. Mieli nawet wystarczająco dużo czasu, aby przesłać informacje o swoich zapasach, aby urzędnicy państwowi i regulatorzy mogli sprawdzić łańcuch dostaw marihuany. Stanowe organy regulacyjne mają oko na biznesy związane z marihuaną poprzez oprogramowanie METRC.

Wymóg METRC (Marijuana Enforcement Tracking Reporting Compliance) jest tylko częścią uzyskania tymczasowego certyfikatu. Jest to procedura od licencji tymczasowej do stałej licencji rocznej. Wszystkie te tymczasowe licencje wygasły pod koniec lata. Jeśli firma otrzymuje tymczasowe świadectwo, to ma również pięć dni na zapisanie się do METRC, odbycie szkolenia i rozpoczęcie korzystania z systemu. Firmy, które otrzymały nakaz zawieszenia nie zrobiły tego. Zawieszenie jest tylko wynikiem opieszałości tych firm.

Alex Traverson powiedział: "Tak więc, w końcu, około tydzień temu, wysłaliśmy kolejną notatkę, mówiąc: 'Do tego minionego piątku (1 listopada), chłopaki muszą być w Metrc, zapisał się, lub oficjalnie Twoja licencja zostanie zawieszona,'". "Istotą tego jest to, że teraz, jeśli wyjdą i dostaną swoje uprawnienia, zawieszenie jest zniesione", dodał Traverson.

2,236 innych biznesów związanych z marihuaną zakończyło proces METRC i nadal przesyłają swoje informacje o inwentarzu.

"To byli tylko maruderzy," powiedział Traverso. "Okazało się, że daliśmy im kilka dodatkowych miesięcy. To tylko kwestia uzyskania hasła, uzyskania loginu i przeprowadzenia szkolenia." Według pana Traverso, to zajmuje około trzech godzin, aby zakończyć wymagania i uzyskać zawieszenie odwrócone.

Na dzień dzisiejszy BCC nadzoruje około 2,630 firm, które posiadają tymczasowe lub roczne pozwolenia. Podczas gdy CDPH (California Department of Public Health) i CDFA (California Department of Food and Agriculture) nadzorują 932 firmy i 3830 hodowców marihuany odpowiednio. Sumując wszystkie te instytucje, w Złotym Stanie znajduje się w sumie 7392 firm marihuanowych, które posiadają licencję.

Nawet CDFA i CDPH podjęły podobne kroki jakiś czas temu. Rebecca Foree, rzecznik CDFA, powiedziała w e-mailu, że stanowy departament wysłał zawiadomienia do około 103 farmerów 22 października. Zawiadomienia ostrzegły rolników, że ich licencje zostaną zawieszone, jeśli nie ukończą obowiązkowego procesu śledzenia.

Rebecca Foree napisała: "Wszyscy oprócz trzech licencjobiorców, z którymi skontaktowała się CDFA, odpowiedzieli i pracują nad wprowadzeniem ich do systemu".

Nawet przedstawiciel z CDPH został zgłoszony odpowiadając na e-mail, że zawiesili 13 licencji w wyniku niezgodności z wymogami METRC. Według tego, "Licencje, które zostały zawieszone zostały wydane ponad 30 dni temu, a licencjobiorcy otrzymali liczne pisemne zawiadomienia i telefony od personelu instruujące ich, aby się do nich stosować."


Nasiona konopii